• Wycieczka do Szkoły Muzycznej

• 16 maja uczniowie klasa „0” wraz z wychowawcą, rodzicami i bliskimi byli na koncercie dla dzieci i młodzieży w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pałecznicy w nowej Auli Koncertowej pod patronatem Wójta Gminy Pałecznica Marcina Gawła. Celem wycieczki było wprowadzenie młodych słuchaczy w świat muzyki, a także pokazanie nowego sposobu na spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich talentów oraz zainteresowań. Dzieci wysłuchały kilku utworów granych na różnych instrumentach. Dzięki temu miały okazje zobaczy i usłyszeć takie instrumenty jak: fortepian, flet, skrzypce, saksofon, wiolonczela, trąbka, wibrafon, akordeon, klarnet i zestaw perkusyjny, a także podziwiać występ zespołu z piosenką „Do-re-mi” z musicalu „Sound of music”. Na zakończenie dyrektor Szkoły Muzycznej Czesław Dołęga podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił ewentualnych kandydatów na przesłuchania, które będą się u nich odbywać 18 i 19 maja. Po koncercie nasi uczniowi wrócili do swoich domów z głowami pełnych miłych wrażeń i nowych doświadczeń.

• XVI " MAŁY" GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

• 👏👏👏 GRATULACJE 👏👏👏
            UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁW XVI " MAŁYM" GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "EKO - ZNACZY ZDROWO". NIKOLA I MATEUSZ ZDOBYLI 2 MIEJSCAW DWÓCH KATEGORIACH I BĘDĄ REPREZENTOWAĆ NASZĄ SZKOŁĘ W KOLEJNYM ETAPIE. WSZYSTKIM GRATULUJEMY UDZIAŁUI TRZYMAMY MOCNO KCIUKI ZA NASZYCH ZWYCIĘZCÓW 😁😁😁

• Wycieczka do kazimierskiej biblioteki

• W minionym tygodniu klasa „0” pracowała nad tematem: „Książka – mój przyjaciel”. Aby lepiej zrozumieć jaką wartość w życiu człowieka może mieć książka, uczniowie odwiedzili Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej. Dzięki tej wizycie dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy bibliotekarza oraz miejsce jego pracy, zwiedziły pomieszczenia biblioteczne podziwiając zgromadzone różnorodne zbiory, obejrzały prezentację pt.: „Biblioteka - miejsce przyjazne dla człowieka”, dowiedziały się co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem i jak założyć kartę biblioteczną, poznały regulamin biblioteki i wysłuchały wiersza „Skarga książki". Poza tym dzieci odgadywały zagadki o bajkach, losowały zadania ukryte w jajkach-niespodziankach, uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, brały udział w konkursie „prawda czy fałsz", wykonały samodzielnie swoje zakładki do książek, budowały wieże z kubeczków, kodowały na macie, wysłuchały „Legendy o Kazimierzy Wielkiej” oraz opowiadania Magdaleny Gruca pt.: „Biblioteka", a na koniec kodowały z ozobotem. Jak łatwo zauważyć chwile spędzone w bibliotece były dla nas bardzo intensywne, a to wszystko dzięki życzliwości i zaangażowaniu pracowników kazimierskiej biblioteki, którym serdecznie dziękujemy za przygotowanie zajęć i poświęcony nam czas. Mam nadzieję, że dzięki tej wycieczce uczniowie klasy „0” chętnie będą tutaj wracali, a wypożyczanie i czytanie książek stanie się ich prawdziwą pasją.

• WARSZTATY KULINARNE

• W KOMODZIE SMAKU 🍕
            Uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli w warsztatach wyrobu pizzy. 🍕🍕🍕Ehh ... co to były za emocje... ta pasja i zaangażowanie. A efekt końcowy? Oceńcie sami. Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku!Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie. Tego dnia dodatkową atrakcją dla dzieci była zabawa w "KULKOWIE". Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i przepyszną zabawę.