• POŻEGNANIE PANI DYREKTOR

• W piątek, 24 listopada na uroczystej akademii, pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę – Panią Dyrektor Wandę Fryt, która tę funkcję pełniła przez 21 lat. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Burmistrz Adam Bodzioch, pan Burmistrz Łukasz Maderak, pani Dyrektor Marta Dziula oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Były wspomnienia, łzy wzruszenia, wiele ciepłych słów i życzeń. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, który rozpoczął się piosenką, a  zakończył petycją do pani Dyrektor, aby została z nami jeszcze dłużej. W programie artystycznym nie zabrakło również zespołu Wanfry, którego założycielką i pomysłodawczynią była Wanda Fryt- dyrektor szkoły. Pracownicy szkoły wraz z uczniami dedykowali pani Dyrektor piosenkę „Ale to już było”.

Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy  „Sto lat” .

Pani Dyrektor, jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie lata pracy, za wytrwałość , za pogodę ducha i poczucie humoru, za pomocną dłoń i serce dla wszystkich oraz za chwile, które wspólnie przeżyliśmy. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia, zdrowia, pogody ducha, podejmowania kolejnych wyzwań oraz czasu na rozwijanie zainteresowań i pasji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.Dziś przypomnieliśmy najmłodszym o tym jakie mają prawa, do czego one służą, jak zareagować kiedy są łamane.

• DZIEŃ FAST FOODA

• 15 LISTOPADA SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZORGANIZOWAŁ DLA WSZYSTKICHDZIEŃ FAST FOODA. UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BYLI JEDNOGŁOŚNI WYBIERAJĄC PYSZNĄ 🍕🍕🍕Ps. Pierwsze zdjęcie wstaw z hamburgerem 😂😂😂 następnie Anety klasę , a reszta jak chcesz. Pozdrawiam.

• Konkurs "Bezpieczeństwo na piątkę"

• 17 listopada 2023 roku reprezentacja uczniów klasy piątej w składzie Marcel Korfel, Julian Korfel i Antoni Nocoń wzięła udział w etapie powiatowym konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę". Po rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz udzielania pierwszej pomocy uczniowie zajęli II miejsce.
            Ogromne brawa i gratulacje dla Nich.

• Szkolenie dla pocztów sztandarowych

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu dla pocztów sztandarowych. Podczas szkolenia omówiona została symbolika i znaczenie pocztu sztandarowego, podstawowe chwyty sztandaru oraz zachowanie pocztów sztandarowych podczas uroczystości państwowych i religijnych. Trening praktyczny został przeprowadzony pod kierunkiem doświadczonych szkoleniowców z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich. Szkolenie było dla uczniów cennym i wartościowym doświadczeniem.

• PRZERWA NA CZYTANIE

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” [Wisława Szymborska]

Nasza szkoła  przyłączyła się do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcję przeprowadziliśmy 27 października. W biciu rekordu uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy przyniósł do szkoły swoją ulubioną książkę. Czytaliśmy wszędzie: na szkolnym korytarzu, w bibliotece, w szatni i w salach lekcyjnych. Starsi koledzy czytali młodszym.  Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili.

• Odblaskowa szkoła 2023

• W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, we wrześniu przystąpiliśmy do konkursu „Odblaskowa szkoła”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Głównym celem konkursu jest szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
            Sporo się wydarzyło w związku z tym projektem, np.: konkursy plastyczne, zajęcia na świeżym powietrzu poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, została napisana i nagrana piosenka tematyczna, przeprowadzono konkurs wiedzy o bezpieczeństwie, odblaskowy pokaz mody, zorganizowano ciekawą lekcję fizyki i wiele innych zadań. We wszystkich klasach odbyły się też stosowne lekcje poświęcone tej tematyce. Na wycieczkach szkolnych pamiętamy o posiadaniu kamizelek odblaskowych lub przynajmniej odblaskowych elementów.
            NOŚ ODBLASKI NIE BĄDŹ PŁASKI