• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 📚📚📚21 grudnia pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.  Uczniowie, aby stać się czytelnikami musieli odpowiedzieć na przygotowane pytania. Egzamin zdali wspaniale i zasłużyli na to, aby stać się czytelnikami naszej biblioteki. Na zakończenie złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki 📖,a obowiązki czytelnika będą traktować z wielką powagą. Pierwszoklasiści otrzymali dyplom pasowania na czytelnika, a także nagrodę w postaci  książki. Na zakończenie własnoręcznie wykonali piękne, kolorowe zakładki🔖🔖🔖

• JASEŁKA 2022 🌲🌲🌲

• "Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, jest taka moc, co smutek w radość przemienia, jest taka siła, co spełnia marzenia... To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia".22 grudnia przeżywaliśmy pełną cudów i niezwykłości wigilijną podróż do Betlejem.Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas przepełniony wzajemną życzliwością.

• "KOMPUTER KSIĄŻKI NIE ZASTĄPI"

• W tym wyjątkowym przedświątecznym okresie naszą szkołę odwiedził znany regionalista i autor wielu książek o naszym powiecie. Pan Andrzej Bienias przybył z wieloma ciekawymi historiami. Dowiedzieliśmy się jak powstawały oraz jak rozwijały się nasze najbliższe miejscowości- Skalbmierz, Koszyce, Opatowiec. Pisarz wiele miejsca poświecił również Kamieńczycom, przypomniał genezę nazwy oraz jej najważniejsze wydarzenia. Wszyscy nasi uczniowie, Ci najmłodsi i najstarsi nagrodzili naszego Gościa gorącymi brawami. Dziękujemy za wyjątkową lekcję.
            #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

• PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE

• Klasa 2 Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Ks. Władysława Latosa w Kamieńczycach  odbyła  podróż do cioci Eli z Olsztyna wspólnie z Walusiem, bohaterem opowiadania Adama Bahdaja "Pilot i ja". Przygotowaliśmy potrzebne rekwizyty. Razem pakowaliśmy walizkę. Podróż była wspaniała. Naszą wspólną przygodę z Walusiem przedstawiliśmy w Lekturnikach.

• XVIII Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego

• Wiktoria, Natalia i Kamila reprezentowały naszą szkolę recytując i śpiewając utwory "barda Solidarności". Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Waldemara Bartosza, Przewodniczącego Zarządu Regionu  Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", za wykonanie utworu "Rozbite oddziały" otrzymała Kamila Kałuża. Gratulacje 👏👏👏

• Mikołajkowy wyjazd do kina 🧑‍🎄🧑‍🎄🧑‍🎄

• 6 grudnia 2022r. uczniowie klas 0-3 wraz z opiekunami pojechali do kina na film pt." Wielki zielony krokodyl domowy". Dzieci ucieszyły się z wycieczki, którą ich rodzice zafundowali z okazji Mikołajek i z wielkim zainteresowaniem obejrzały film. Był to udany wyjazd. Dziękujemy🌹

• WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS IV-VIII

• 7 grudnia uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę mikołajkową 🎅🎅🎅. Najpierw udali się do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach i tam odbyła się przyjemna nauka poprzez zabawę i doświadczenie. Dzięki różnym ekspozycjom uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne, zręcznościowe oraz swoją sprawność fizyczną. Dowiedzieli się także wiele ciekawych informacji na temat funkcji życiowych człowieka.
            Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt.: „Kot w butach” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.  Opowiedziana wierszem, dowcipna historia Kota w butach uczy, że odwaga, bystry umysł i wiara w siebie mogą zdziałać więcej, niż siła, bogactwo i władza. Spektakl dostarczył wszystkim dużo emocji i radości. Wycieczkę uważamy za udaną i już nie możemy doczekać się następnej 🙂🙃🙂