• Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

•      18 października 2023r. uczniowie klas 4 – 8  wraz z opiekunami (p. Małgorzatą Cabalą, p. Teresą Chuchmacz, p. Niną Głogowiecką . p. Izą Sajdak) wyruszyli na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podróży towarzyszył radosny nastrój i podekscytowanie. Pogoda dopisała, to był idealny,  jesienny dzień na piesze wycieczki.
                 Po godzinie podróży dotarliśmy na miejsce, gdzie powitała nas pani przewodniczka i rozpoczęliśmy wędrówkę do Groty Łokietka.  W jaskini było ciemno i zimno, a ze sklepienia od czasu do czasu kapała nam na głowy woda. Wszyscy uważnie słuchali ciekawostek historycznych i legend opowiadanych przez przewodnika, a niektórzy zadawali mnóstwo pytań. Mimo, że  Ojcowski Parku Narodowego jest najmniejszy, bo aż o 30 razy mniejszy od największego parku w Polsce, to znajduje się w nim najwięcej gatunków roślin.
            Kolejnym punktem wycieczki był spacer do Bramy Krakowskiej,w trakcie którego zobaczyliśmy: pstrągarnię, formacje skalne m.in. Bramę Krakowską, Skałę Rękawicę oraz Źródełko Miłości.
                 Następnie zwiedziliśmy Zamek Królewski w Pieskowej Skale, którego nazwa, jak się dowiedzieliśmy, nie pochodzi wcale od pieska, a od imienia Piotr, które kiedyś wymawiano inaczej. Budowla znajduje się na wzniesieniu, z którego można podziwiać piękno okolicy. Wycieczkę zakończyliśmy pożegnaniem z przewodnikiem pod Maczugą Herkulesa.
                    W quizie  o parku ojcowskim uczniowie popisali się znakomitą wiedzą –GRATULACJE!

• Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

• 12 października 2023 r w naszej szkole odbyło się  uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.Uczniowie klasy I długo czekali na ten jakże ważny moment. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Pan Łukasz Maderak, Pani Skarbnik Agnieszka Gaik oraz Ks. Jan Będkowski.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień był tak bardzo wyjątkowy.

• Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

• 09 października oddział przedszkolny aktywnie obchodził Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Z tej okazji udaliśmy się do Urzędu Poczty Polskiej w Kazimierz Wielkiej. Na miejscu zobaczyliśmy, jak wygląda sama poczta, ale także jaki jest jej symbol. Dowiedzieliśmy się co tutaj możemy załatwić, na czym polega praca listonosza oraz jak prawidłowo zaadresować i wysłać list. Jako podziękowanie za miłe przyjęcie, uczniowie przekazali okolicznościowy znaczek, który wspólnie wykonaliśmy. Na koniec napisaliśmy kartkę pocztową i wrzuciliśmy do skrzynki. Zobaczymy, czy dotrze do adresata..?

• Wyjazd uczniów do kina

• W dniu 29 września 2023 roku uczniowie klas I - IV wraz z wychowawcami udali się do kina na projekcję filmu „O psie, który jeździł koleją”. Seans filmu wywołał wśród wszystkich kinomaniaków wiele emocji - były łzy, śmiech oraz momenty zdziwienia 😁🤣🤔