• Dzień Ziemi

• 🌳 🌳  ZIEMIA JEST W TWOICH RĘKACH 🌎 🌍   22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi 🌍. Tego dnia  dominował kolor  💚. Już od rana każda klasa miała do wykonania zadania promujące ekologię. Uczniowie spisali się na medal!👌 Następnie odbyło się sprzątanie terenu wokół szkoły. Wszyscy wiemy jak ważna jest nasza planeta i że musimy zawsze o nią dbać.

• Obrazy życia

• Życie człowieka nieustannie maluje obrazy. Jedne piękne drugie trudne i bolesne. Niektóre zostają w naszej pamięci na zawsze. W przeddzień Świętego Triduum Paschalnego uczniowie naszej szkoły zasmakowali świątecznej atmosfery podczas tzw. Śniadania na trawie. Jednocześnie pozostając w tematyce wielkiego postu uczniowie klasy 8 zaprezentowali współczesną drogę krzyżową zatytułowaną „Obrazy współczesnego człowieka” Podczas odsłon 12 obrazów pojawiała się tematyka niszczących mediów, upadku ojca, matki, dziecka, obojętności na cierpienie, ran zadawanych innym ludziom.

• Konkurs recytatorski "Wiosna w poezji"

• W naszej szkole wiosna rozkwitła także poezją. Dzisiejszego dnia  odbył się  bowiem szkolny konkurs recytatorski "Wiosna w  poezji".
            Młodzi recytatorzy przygotowali  bardzo  ciekawy repertuar. Jury z wielką przyjemnością  wysłuchało  ciekawych interpretacji  uczniów klas 0-III. Wszyscy  byli bardzo  przejęci i każdemu należą się  wielkie brawa za odwagę publicznego wystąpienia  i czas poświęcony na przygotowanie do niego.
            Jury wyłoniło następujących zwycięzców konkursu:
            W kategorii klas 0 - I1. miejsce - Nikola - kl. 12. miejsce - Barbara - kl. 03. miejsce - Michał - kl. 1
            W kategorii klas II - III1. miejsce - Amelia - kl. 32. miejsce - Mateusz - kl. 33. miejsce - Kacper - kl. 2
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję konkursu recytatorskiego.

• Dzień bez plecaka

• Dzień bez plecaka, w którym wszystkie  niezbędne przybory, zeszyty,  podręczniki i  drugie śniadanie należało przynieść do szkoły nie używając plecaka okazał się wydarzeniem pełnym kreatywności i radości. Zabawki, wózki, walizki podróżne, poduszki, turystyczne lodówki, skrzynki, pudełka i wiele innych zyskały nowe przeznaczenie. Jak widać "dzień na opak" okazał się strzałem w dziesiątkę 😁Chyba nie było dzisiaj w szkole nikogo, komu nie pojawiałby się uśmiech na twarzy 😁😁😁
            Komisja szkolna wyłoni najciekawsze "nosidło". Wyniki zostaną ogłoszone przed świętami.
            Czekajcie na kolejne dni tematyczne 👍👍👍

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• 31 marca 2022 roku odbyły się eliminacje  miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę reprezentował Kacper Bucki.

Uczeń zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!!!