• Historia szkoły

W 1958 roku w czynie społecznym został wybudowany nowy budynek szkolny. Zapał kierownika szkoły – Józefa Bajora, nauczycieli i miejscowej ludności, pozwolił przezwyciężyć trudności związane z budową nowego obiektu. Transport materiałów i wszystkie roboty niefachowe, wykonane były przez miejscowe społeczeństwo. Budowę prowadzono przez jeden rok. Naukę w nowym budynku rozpoczęto we wrześniu 1958 roku.

W 1968 roku z inicjatywy nowego dyrektora szkoły – Sylwestra Wojtasika, rozpoczęto rozbudowę. Dobudowano dwie sale lekcyjne z korytarzem, co rozwiązało problemy lokalowe szkoły. Dzięki staraniom Komitetu Rodzicielskiego w 1975 roku, przystąpiono do dalszej rozbudowy. Projekt obejmował dobudowę pomieszczeń sanitarnych dla dziewcząt, chłopców i nauczycieli oraz jednej sali lekcyjnej. W 1986 roku oddano do użytku kolejne sale dydaktyczne oraz niewielką salę gimnastyczną. Od 1 września 1976 roku szkoła stała się placówką samodzielną, która istnieje do dnia dzisiejszego, a zmieniają się w niej tylko dzieci i nauczyciele.

1 września 2002 roku stanowisko dyrektora szkoły objęła Wanda Fryt, długoletni nauczyciel tej szkoły. Jako nowy dyrektor od razu przystąpiła do modernizacji szkoły na miarę placówki oświatowej XXI wieku. Pozyskując pieniądze od sponsorów wymieniono okna na plastikowe, odnowiono elewację szkoły, wykonano łącznik między parterem a I piętrem budynku, wyremontowano część kuchenną i jadalnię oraz pokrycie dachu. Urządzono nową pracownię informatyczną i salę interaktywną oraz salę zabaw dla najmłodszych. Na korytarzach położono na posadzce terakotę a w kilku salach panele podłogowe. Z nowego boiska do koszykówki chętnie korzysta tutejsza młodzież. 24 sierpnia 2005 roku Rada Miejska w Kazimierzy Wielkiej podjęła uchwalę o nadaniu Samorządowej Szkole Podstawowej w Kamieńczycach imienia Księdza Władysława Latosa.

18 czerwca 2006 roku odbyło się uroczyste nadanie naszej szkole imienia, a rok później – 17 czerwca 2007 – uroczyste nadanie sztandaru.